Witajcie!

Przechodzimy w końcu do ostatniej fazy świątecznych przygotowań i akcja przenosi się zdecydowanie do kuchni. Cudowne, korzenne zapachy pieczonych ciast i przygotowywanych potraw wprowadzają nas przyjemnie w błogi, wigilijny nastrój i pobudzają nasz apetyt… W moim domu pachnie pierniczkami. Przygotowujemy świąteczny stół. Ale świąteczny stół oprócz pysznych potraw powinien też być wyjątkowo udekorowany, bo Święta Bożego Narodzenia to okres szczególnie ważny w naszej tradycji i moim zdaniem trzeba go celebrować pod każdym względem. W drugiej części świątecznych ozdób z upcyklingu chcę Wam pokazać mój bardzo prosty pomysł na eleganckie świeczniki i obrączkę na serwetę i zainspirować do własnych dekoracji.

Obrączka na serwetę

Potrzebujemy: Tubki papierowe po ręcznikach papierowych, pozłota Deco kolor złoty i srebrny, ozdobny łańcuch z koralików kolor złoty i srebrny, pistolet i klej na gorąco, nożyczki.

ozdoby z upcyklingu

Ucięta tubka papierowa

1.Ucinamy tubkę papierową, na szerokość 3,5cm lub 4 cm. Malujemy dokładnie pozłotą Deco w wybranych kolorze.

2. Po wyschnięciu farby, do pomalowanej wyciętej tubki przyklejamy klejem na gorąco łańcuch ze złotych lub srebrnych koralików, starając się przyklejać je ściśle, tak by koraliki się ze sobą stykały. Zaczynamy od krawędzi. Powstaje nam bardzo ozdobna obrączka na serwetę.

ozdoby z upcyklingu

Obrączki na serwetę lub świeczniki.

3. Możemy ją wykorzystać również jako efektowny świecznik. Wystarczy znaleźć małe słoiczki np. po ketchupie, które mieszczą się dokładnie w środku obrączki i włożyć do słoiczka świecę.

ozdoby z upcyklingu

Małe słoiczki na świecznik.

ozdoby z upcyklingu

Złota obrączka na serwetę i świecznik.

ozdoby z upcyklingu

ozdoby z upcyklingu

Srebrna obrączka na serwetę.

ozdoby z upcyklingu

ozdoby z upcylingu

Na moim świątecznym stole na pewno nie zabraknie robionych przeze mnie lukrowanych pierniczków, które są ozdobą stołu i choinki, a jednocześnie rozkoszną, słodką przekąską do chrupania.

ozdoby z upcyklingu

Świąteczne lukrowane pierniki.

Ozdoby z upcyklingu

Anioł z piernika.

Szklany świecznik

Potrzebować będziemy: tubki papierowe, ciekawe butelki z białego szkła, pozłota Deco srebrna, pozłota Deco srebrna brokat do malowania lub brokat srebrny w sprayu, pistolet i klej na gorąco, nożyczki.

ozdoby z upcyklingu

Ciekawe butelki z białego szkła.

1.Tniemy tubkę papierową na 4 odcinki po 1,5 cm oraz 1 odcinek  4 cm szerokości, który będzie osadzony na butelce.

ozdoby z upcyklingu

Pocięta tubka papierowa

2. Sklejamy pocięte odcinki tubki klejem na gorąco, tak jak widać na zdjęciu i formujemy kokardę, następnie malujemy pozłotą Deco i pokrywamy brokatem papierowe elementy z tubki i papierową naklejkę na butelce.

ozdoby z upcyklingu

ozdoby z upcyklingu

Sklejone i pomalowane papierowe tubki i butelki.

ozdoby z upcyklingu

ozdoby z upcyklingu

Świeczniki z pomalowanych tubek papierowych.

ozdoby z upcyklingu

Świeczniki na stole.

ozdoby z upcyklingu

ozdoby z upcyklingu

Obrączka na serwetę i świeczniki.

ozdoby z upcyklingu

Obrączka na serwetę i świeczniki na świątecznym stole.

Mam nadzieję, że wprowadziłam Was już w atmosferę świąteczną i pozostało mi tyko złożyć Wam życzenia.

Życzę Wam zdrowia i nadziei, szczęśliwych chwil spędzonych z bliskimi, wspólnego śpiewania kolęd, radosnych rozmów i śmiechu, odpoczynku, zwolnienia oddechu, refleksji i zadumy przy blasku świec i przyjemnie słodkich smaków.

Cudownych pogodnych, zimowych Świąt!

Josephine