Interesującym i zaskakującym produktem wyposażenia łazienki, który pojawił się na naszym rynku od jakiegoś czasu, są umywalki z drewna. Nowatorskie projekty drewnianych umywalek łazienkowych skłaniają się ku wykorzystaniu naturalnego, ekologicznego materiału jakim jest drewno, dają możliwość tworzenia wyjątkowych i oryginalnych projektów łazienki w harmonii z naturą, tworzą jednocześnie nowoczesny wymiar stolarstwa artystycznego. Kiedy je zobaczyłam pierwszy raz na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz wzbudziły we mnie ogromne zainteresowanie ze względu na swoją oryginalność i mam nadzieję, że Was również zainteresuje ten produkt pracowni Ambivalent Design.

Wykorzystanie naturalnego surowca

Wydaje się niezmiernie pozytywnym fakt, że do produkcji umywalek wykorzystuje się naturalny surowiec jakim jest drewno. Ze względu na to, że  drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka i związane było nieodłącznie z człowiekiem od zarania cywilizacji i jako naturalny materiał przez tysiąclecia było powszechnie wykorzystywane, nie ulega wątpliwości, że jest  to surowiec najbardziej ekologiczny. Z całą pewnością zbliża to nas do natury w przeciwieństwie chociażby do stosowania materiałów toksycznych, czy niebiodegradowalnych. Nowatorskie umywalki  produkowane są z różnych gatunków drewna. Z gatunków najbardziej popularnych w Polsce wykonywane są z dębu, jesionu i buku. Z gatunków egzotycznych dostępne są padouk, iroko, sapeli, orzech amerykański. W zależności od zastosowanego drewna umywalki mają różne wybarwienie począwszy od jasnego, poprzez czerwonawe, do brązowego, dzięki czemu istnieje duży wybór i możliwość dostosowania do potrzeb klienta.

umywalka z drewna

Umywalki wykonane z drewna. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home

 

Umywalki z drewna

Umywalki z drewna. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home

Rzemieślnicza robota

Godne uwagi jest to, że wszystkie umywalki wykonywane są przez rzemieślników za pomocą ręcznych, elektrycznych narzędzi. Jest to często długa i żmudna praca. Surowe drewno pokrywa się co najmniej 8 warstwami zabezpieczającymi lakieru. Powłoki jak informuje producent są ekologiczne, posiadają atesty bezpieczeństwa przy kontakcie z wodą oraz wysoką ognioodporność. W etapie końcowym zaś umywalki zabezpiecza się powłoką ceramiczną. Ponadto produkuje się je w różnych oryginalnych kształtach i wzorach. Umywalki wykonuje się na indywidualne zamówienie. Każda umywalka jest niemal dziełem sztuki. Przepiękne, wyraźnie widoczne, naturalne usłojenie różnych gatunków drewna, ciepło samego materiału zachęca wręcz do dotyku i korzystania z takiej umywalki.

Umywalka z drewna

Umywalka wykonana z drewna. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Umywalka z drewna

Umywalka wykonana z drewna. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Umywalka z drewna

Umywalka wykonana z drewna. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Josephine