Witam Was gorąco!

Każdy chyba lubi wygody, komfort i luksus, a na pewno większości z nas marzy się przepiękny, luksusowy dom z cudownym, relaksującym widokiem. Może już niektórzy z Was snują plany na ten rok na temat swojego wymarzonego gniazdka. Najczęściej największym problemem przy budowie czy zakupie domu jest  ograniczony budżet. Zazwyczaj nie na wszystkie nasze marzenia nas stać. Niemniej jednak, moim zdaniem zawsze możemy stworzyć przytulny dom, w klimacie takim jakim lubimy i nie trzeba mieć milionów aby taką atmosferę uzyskać. Wiążę się to jednak z zastosowaniem pewnych rozwiązań, które w efekcie dają wymarzony przez nas nastrój i klimat wnętrz oraz otoczenia domu. Kilka rozwiązań do zapożyczenia pokażę Wam na przykładzie luksusowych rezydencji z widokiem na ocean.

Czym więc wyróżnia się luksusowa „chata” i jakie rozwiązana można zapożyczyć.

 

1. Wyjątkowe miejsce i widok.

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa chata

Luksusowa rezydencja

Niestety widoku na  bezkresny ocean nie zastąpi chyba żaden inny, ale jakikolwiek widok na zieleń i łono natury będzie na pewno relaksującym. Czasami zadbanie o brzydki ogród za oknem, uporządkowanie go, posadzenie efektownych kwiatów, drzew czy krzewów zmieni nasze otoczenie wokół domu i stworzy piękny widok. Ciekawe meble ogrodowe z miękkimi poduszkami dopełnią całości i naszej wygody.

2. Dom i otoczenie zaprojektowany pod wszelkie nasze zachcianki, wygodny i funkcjonalny.

Luksusowa rezydencja

Luksuswa rezydencjja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Funkcjonalnie i wygodnie można zaprojektować każdy dom, nawet o małym metrażu, ale mniejsza przestrzeń domu i działki już znacznie ogranicza zaprojektowanie takich rozwiązań aby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby czy zachcianki.

3. Przestrzeń i światło.

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Na niektórych zdjęciach, jak pewnie zauważyliście nie ma okien, a przynajmniej są niewidoczne, bo zrobione z jednej tafli szkła na całą ścianę lub przesuwne. Najważniejszy jest tutaj widok i dzięki zastosowaniu takich okien mamy wrażenie ogromnej przestrzeni. Jednocześnie do wnętrza wpada mnóstwo światła słonecznego i pomieszczenia są pełne słońca. Zazwyczaj lubimy mieć dużo światła w domu, bo światło słoneczne pozytywnie oddziałuje na nasz organizm i dodaje nam energii. Zamontowanie dużych okien, szczególnie od strony południowej zawsze da nam więcej światła i optycznie powiększy przestrzeń.

4. Minimalistyczne wnętrza, m.in. po to, aby podkreślić widok na piękną naturę za oknem.

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Kiedy mamy już piękny widok za oknem, to właśnie ten widok powinien być najważniejszy i skupiać uwagę, a wystrój wnętrz bardziej skromny i mniej dekoracyjny. Idealnie więc pasuje tutaj styl minimalistyczny, tak jak na zdjęciach, w którym najważniejsza jest prostota, zastosowanie wysokiej jakości materiałów takich jak beton, drewno, kamień, szkło oraz dbałość o precyzję wykonania.

5. Nieprzeciętnie urządzone wnętrza z oryginalnymi meblami i dziełami sztuki.

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Oryginalne meble, dzieła sztuki, ciekawe lampy, żyrandole, oświetlenie zawsze stworzą unikatowe i niepowtarzalne wnętrza.

6. Wyróżniająca się, nieprzeciętna architektura budynku.

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencja

Luksusowa rezydencjaŹródło wszystkich zdjęć: www.idesignarch.com

7. Luksusowa „chata” kosztuje fortunę i musimy być bogaci, aby było nas na nią stać.

Ale czy naprawdę do szczęścia potrzebny nam jest luksus z najwyższej półki??

Chyba każdy z Was musi sam odpowiedzieć na to pytanie.

A już w następnym poście zdradzę Wam jak zrealizowałam swoje marzenia o luksusowej „chacie”.

Josephine