Witajcie Moi Drodzy!

W dniu 5 lipca o godzinie 18.00 uroczystym wernisażem została otwarta kolejna III edycja wystawy artystów amatorów „Nie szufladkuj talentu”. Na wystawie zaprezentowałam dziesięć obrazów abstrakcyjnych, pięć wśród nich, na dużych płótnach 100cmx100cm. Obrazy malowane były techniką farb olejnych, jak również akrylowych.

Pomysłodawcą wystawy jest Pan Ryszard Rusek instruktor plastyczny Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, który od lat wspiera artystów amatorów w ich rozwoju. Wystawę uroczyście otworzył Pan Zbigniew Śliwiński Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury. Na wystawie przedstawiono prace artystów amatorów wykonane w różnych technikach, rysunki, grafiki, artystyczne fotografie, obrazy m.in. Tomasza Ograbka, Wiesławy Zakrzewskiej, Małgorzaty Wiejak, Katarzyny Filipczak.

Wystawa obrazów

Autorzy pokazanych na wystawie prac, członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi.

Wystawa jak co roku zgromadziła liczne grono rodziny, przyjaciół i znajomych artystów.

Wystawa „Nie szufladkuj talentu” 05.07.2018

To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę się dzisiaj podzielić z Wami efektami mojej pracy malarskiej i osobistymi doświadczeniami. Tegoroczna wystawa jest szczególnie ważna w moim rozwoju artystycznym, ponieważ w trakcie malowania przedstawionych przeze mnie 10 obrazów „przekroczyłam Rubikon” – granicę, za którą odnalazłam siebie, dostrzegłam i doświadczyłam nie znane mi dotąd możliwości własnej kreatywności.:)

Wystawa „Nie szufladkuj talentu” 05.07.2018

Artystą jest tylko ten, kto z rozwiązania potrafi uczynić zagadkę.

Tymi słowami zaintrygował mnie Karl Kraus (1874-1936) austriacki dramaturg, poeta i publicysta. Mam poczucie, że uczyniłam zagadkę z moich obrazów, a jednocześnie zagadkę z samej siebie dla siebie, bo dostrzegłam nieograniczone przestrzenie własnej wyobraźni. Dokąd mnie ona zaprowadzi? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Czy ludzka wyobraźnia w ogóle ma jakieś granice? Może trochę staję się poszukiwaczem i odkrywcą, ale to tylko zaostrza mój apetyt na życie.:-)

Moją intencją jest tworzenie obrazów po części abstrakcyjnych, dobrze komponujących się z nowoczesnym stylem urządzania wnętrz, a po części wyrażających mnie, moje myśli, uczucia i osobowość. Jednocześnie zależy mi na pozostawieniu odbiorcy dowolnej interpretacji, skojarzeń, swobody, a może możliwości zabawy własną wyobraźnią…

Czy podążając za słowami Krausa, jestem już artystą?? Myślę, że nie ma to dla mnie znaczenia, bo uważam, że najważniejsze w życiu, to być po prostu sobą.

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Peleton, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Bliskość, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Psychologia tłumu, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Zielony sen, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Wakacje na wsi, 2018, olej na płótnie

Jak powiedziała Georgia O`Keeffe (1887-1986) amerykańska malarka obrazów, których tematem była natura:

Tworzenie własnego świata w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki, wymaga odwagi.

Zgodzę się z tymi słowami, bo wiem, że przekroczenie własnych barier wewnętrznych w procesie twórczym: niewiary w siebie, lęku przed porażką, niepowodzeniem, krytyką innych itp. jest czynnikiem tak bardzo ważnym w rozwoju artystycznym i osobistym i wymaga ogromnej odwagi. I tak naprawdę determinuje nasz rozwój.

Co znalazłam, kiedy przekroczyłam „swój Rubikon”? Myślę, że ogromną satysfakcję, zadowolenie i przyjemność, że mogę realizować, rozwijać się i wyrażać własną osobowość poprzez malarstwo i dzięki temu w jakiś sposób poczuć się na właściwym miejscu w swoim życiu.

Dlatego gorąco zachęcam Was wszystkich do podążania za głosem własnej intuicji, odkrywania własnych pasji, rozwijania i realizacji często może jeszcze nie odkrytych w Was zdolności i potrzeb i nie rezygnowania w chwilach zwątpienia. Może ktoś z Was zapyta. Po co? Nie mam na to czasu! W moim odczuciu przede wszystkim po to, aby być w życiu szczęśliwym z samym sobą…

 

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Tajemnicza wyspa I, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Tajemnicza wyspa II, 2018,olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Cisza, 2018, olej na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Światła w deszczu, 2018, akryl na płótnie

Wystawa obrazów

Anna Skowronek alias Josephine Kowalski Port w Casablance, 2017, akryl na płótnie

Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia wystawy na żywo w Puławskim Ośrodku Kultury w Galerii Aneks. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2018.

Wystawa obrazów

Wystawa prac artystów amatorów „Nie szufladkuj talentu” Galeria ANEKS Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Pozdrawiam Was gorąco!

Josephine