Styl Glamour, obok stylu minimalistycznego wciąż cieszy się dużą popularnością. Kojarzony jest ze zmysłowością i emocjonalnością i może dlatego jest lubiany przez kobiety. Najważniejszą jego cechą jest wszechobecny przepych. Styl ten przede wszystkim łączy w sobie dekoracyjne formy nawiązujące do epoki baroku, błyszczące tkaniny i intensywne kolory z kontrastowo zestawionymi nowoczesnymi meblami.

Na zdjęciu poniżej, które zrobiłam odwiedzając Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home mamy przykład sypialni w stylu Glamour. Piękny, czarny, aksamitny zagłówek szerokiego łóżka z nabitymi srebrnymi, ozdobnymi pinezkami w postaci ciekawego wzoru buduje całą kompozycję i skupia na sobie uwagę. W dalszej kolejności kompozycji dopełniają dwa zdjęcia Marilyn Monroe w chromowanych, błyszczących ramach i kryształowy żyrandol. Zdjęcia Marilyn uważanej jako symbol zmysłowości i seksapilu to często wykorzystywany motyw w aranżacjach Glamour.

Wnętrza w stylu glamour

Sypialnia w stylu Glamour. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Wnętrza w tym stylu mają przede wszystkim sprawiać wrażenie luksusu i bogactwa. Wnętrze Glamour ma zachwycać. Efekt ten otrzymacie stosując między innymi połyskliwe materiały jak złoto, srebro, błyszczące kryształki, miękkie, atłasowe i aksamitne tkaniny poduszek i obić mebli, futrzane narzuty oraz puchate dywany.Tylko jak nie przesadzić z luksusem? Jeśli wnętrze wydaje Wam się zbyt przesadzone, nadmiar blasku i przepychu można zawsze zrównoważyć elementami minimalistycznymi. Przydatną cechą tutaj na pewno będzie poczucie estetyki. Granica między przepychem, a kiczem jest niestety bardzo cienka.

MEBLE

Dobrym wyborem będą nowoczesne stylizowane meble nawiązujące do epoki baroku a jednocześnie do minimalizmu. Pięknie będą również wyglądać barokowe krzesła zestawione z kolei z nowoczesnym stołem. Stylowe będą duże fotele, sofy i krzesła obite miękkim materiałem, pluszem lub welurem w intensywnym kolorze, pikowane. Świetnie będą wyglądać stylizowane szafki, komody i toaletki o bogatych giętych formach mające oryginalne elementy dekoracyjne, wysoki połysk i ekscentryczne kolory.

Producenci mebli oferują bogaty wybór przepięknych mebli i dekoracji do wnętrz Glamour. Na zdjęciach poniżej  w pierwszej kolejności stylizowany stół z wygiętą, chromowaną podstawą i marmurowym blatem, zestawiony z minimalistyczną formą miękkich krzeseł obitych czarnym welurem. Kontrastowo zestawiony do białej podłogi czarny dywan z wzorami nawiązującymi do klasycznych ornamentów dodaje aranżacji charakteru. W drugiej kolejności stylizowana chromowana podstawa stołu z minimalistycznym szklanym blatem w zestawieniu ze stylizowanymi, białymi, tapicerowanymi skórą krzesłami.

wnętrza w stylu glamour

Jadalnia w stylu Glamour. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Na zdjęciach poniżej, charakterystyczne dla stylu meble tapicerowane czarnym welurem, miedzy innymi pikowana kanapa oraz krzesła, stoliki i konsolka z chromowanymi błyszczącymi nóżkami. Uwagę zwraca lampa stołowa z czarnym abażurem z bardzo ozdobnym, chromowanym motywem barokowym.

wnętrza w stylu glamour

Salon w stylu Glamour. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Z kolei w tej aranżacji producenci proponują w stylizowanych meblach oraz dekoracjach słodki waniliowy kolor. Zaskakuje pomysłem chromowany, nowoczesny wzór z metalu wyeksponowany na bokach i tyle kanapy.

wnętrza w stylu glamour

Salon w stylu Glamour w kolorze wanilii. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

MATERIAŁY

Odpowiednie materiały w stylu Glamour to przede wszystkim aksamity, satyna, tafta, imitacje szlachetnych materiałów, materiały metalizowane. Świetnym sposobem na podkreślenie przepychu będą matowe tapety w głębokich kolorach z metalizowanymi ornamentami w tym samym odcieniu. Ciekawym pomysłem w łazience w stylu Glamour będzie np. metalizowana błyszcząca, srebrna mozaika jak na zdjęciu poniżej, zestawiona z białą stylizowaną szafką z wygiętymi nóżkami pod umywalkę.

wnętrza w stylu glamour

Łazienka w stylu Glamour. Ekspozycja. Miedzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

DEKORACJE I OŚWIETLENIE

Styl Glamour uwielbia dekoracje. Zastosujcie więc błyszczące, duże lustra w szerokich, złotych, srebrnych lub czarnych ramach, kryształowe lub plastikowe żyrandole, wieloramienne świeczniki kryształowe lub chromowane oraz patery i bibeloty. Najbardziej imponującą dekoracją wnętrza w stylu Glamour będą odzwierciedlające przepych i luksus kryształowe żyrandole z ozdobnymi, chromowanymi elementami. Propozycje producentów oświetlenia na zdjęciach poniżej są imponujące.

wnętrza w stylu glamour

Luksusowe żyrandole w stylu Glamour. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

wnętrza w stylu glamour

Luksusowe żyrandole w stylu Glamour. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

 

KOLORYSTYKA

Styl ten, chyba najbardziej ze wszystkich stylów bardzo lubi kontrasty. Kolorystyka we wnętrzach Glamour to najczęściej kolory bieli i czerni, purpury, fioletu, złota, srebra. Równie ciekawie będą wyglądać wnętrza z kolorem granatowym czy czerwonym, a jak pokazują zdjęcia świetnie też wyglądają w kolorze wanilii i pudrowego różu.

wnętrza w stylu glamourr

Salon w stylu Glamour w kolorze wanilii i pudrowego różu. Ekspozycja. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Urządzanie wnętrza w stylu Glamour to prawdziwa przyjemność dekorowania i zachwycający efekt. Ogromny wybór mebli i wyposażenia w tym stylu na naszym rynku, daje niezliczone możliwości pomysłowych rozwiązań, intrygujących połączeń dostosowanych do Waszych osobistych potrzeb i wszelkich Waszych marzeń i  fantazji.

Josephine

Autor wszystkich zdjęć: Anna Skowronek