Seksapil to nasza broń kobieca, jak mówią słowa znanej piosenki. Stworzyć sypialnię dla kobiety sexy, z klasą oraz w stylu Glamour, to były moje główne kryteria przy tworzeniu projektu tej aranżacji dekoratorskiej. Wnętrza w stylu Glamour, tak jak pisałam w poprzednim poście, to wnętrza pełne przepychu, które mają przede wszystkim zachwycać. Najważniejszy jest oczywiście zachwyt właścicielki, ale niewątpliwie zazdrosne spojrzenia zachwyconych przyjaciółek, sprawią właścicielce również ogromną przyjemność. Przepych możecie oczywiście dozować w zależności od  Waszych potrzeb. W tej aranżacji zastosowałam nieco inne proporcje, ozdobnych elementów nawiązujących do baroku i elementów minimalistycznych, z przewagą tych ostatnich.

 

styl glamour

Aranżacja sypialni w stylu Glamour.

Ściany i wyposażenie

Główna ściana sypialni jest pokryta bardzo modną ostatnio białą cegłą. Boczne ściany dla kontrastu pomalowane są pasem czarnej farby. Lustra, które są często wykorzystywanym w stylu Glamour elementem dekoracyjnym, w tej aranżacji umieściłam na ścianie symetrycznie po obu stronach łóżka. Oprawione są czarną, lakierowaną na wysoki połysk ramą z ozdobnym motywem barokowym. Nad łóżkiem wisi czarny, błyszczący żyrandol z kryształkami. Zagłówek łóżka jest tapicerowany czarnym welurem i tworzy kontrast z białą ścianą. Na lakierowanych na czarno stolikach nocnych stoją duże nowoczesne lampy z białym abażurem i metaliczną podstawą w kolorze mosiądzu. Rozproszone światło lamp, szczególnie wieczorem odbija się w lustrach, dając efekt głębi i przyjemny, przytulny nastrój.

Designerskie meble i tekstylia

Najważniejszy element tej sypialni to wygodne i okazałe łóżko z elegancką białą pościelą. Na łóżku dodatkowo dwie dekoracyjne poduszki uszyte z metalizowanych materiałów i jedna z czarnego futra. Aranżacji dopełnia fotel „Egg” czyli „Jajo” projektu duńskiego architekta i projektanta Arne Jacobsena, tapicerowany czerwonym welurem. Na drewnianej, dębowej podłodze w kolorze jasnego beżu, duży futrzany i puszysty, czarny dywan dopełniający przytulnego nastroju.

 

styl glamour

Aranżacja sypialni w stylu Glamour w wieczorowym nastroju.

Sztuka i kolorystyka

Wisienką na torcie tej zmysłowej i seksownej aranżacji  jest namalowany przeze mnie oryginalny obraz olejny „Śniadanie u Tiffany’ego w energetyzujących barwach harmonizujących z kolorystyką wnętrza. Obraz nawiązuje do filmu pod tym samym tytułem ze wspaniałą Audrey Hepburn, symbolem seksu lat 60 XX wieku. Czarno-białą kolorystykę bardzo lubianą w stylu Glamour, ożywiłam kolorami czerwonym i pomarańczowym, co dodało dużej dynamiki i seksapilu całej sypialni.

styl galamour

Aranżacja sypialni w stylu Glamour. Wykorzystane kolory.

Josephine