Wielu osobom marzy się posiadanie przestronnego, o dużej powierzchni, pięknego, imponującego salonu. Pragnienie takie pojawia się tym bardziej, gdy mieszkamy np. w bardzo małym mieszkaniu i musimy walczyć o każdy skrawek wolnej przestrzeni. Jednak kiedy mamy już nasz wymarzony, przestronny salon, który zgodnie z aktualnymi trendami często połączony jest z kuchnią, pojawia się problem zagospodarowania tej dużej przestrzeni. Najważniejszym celem staje się wtedy zaprojektowanie wnętrza tak, aby nie wydawało się puste i było funkcjonalnym i przytulnym miejscem. Jednym z ciekawych i na pewno praktycznych rozwiązań będzie w takim przypadku, zastosowanie podziału salonu na strefy wykorzystując do tego regały-ścianki działowe.

Podział na strefy i funkcjonalność

Duża przestrzeń jest oczywiście zaletą. Duże przestrzenie wnętrz niestety jednak nie są przytulne, dlatego przede wszystkim warto podzielić taką przestrzeń na strefy. Podział na strefy powinien być związany z funkcją jaką każda strefa pełni np. oglądanie telewizji, czytanie w fotelu, spożywanie posiłków przy stole, jeśli salon połączony jest z jadalnią itd. Na zdjęciu poniżej  możecie zobaczyć przykład jak można oddzielić część salonową od holu stosując regał-ściankę działową.

regał

Regał- ścianka dzieląca salon na strefy. Żródło: homebook.pl

Ponad wszystko ogromną zaletą zastosowania regałów- ścianek działowych jest to, że nie zmniejszają optycznie przestrzeni pomieszczenia, bo tak naprawdę nie chcemy jej przecież tracić. Wynika to głównie z tego, że regały mają lekką szkieletową konstrukcję. Są ponadto funkcjonalne. Można na nich postawić książki lub dekoracje. Można je tworzyć z przeróżnych materiałów i w różnej formie. Ograniczeniem jest tylko Wasza wyobraźnia. Jeśli wolicie gotowe produkty, na pewno znajdziecie je na rynku. Wśród najnowszych trendów które podpatrzyłam na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home zwracają uwagę regały o prostym, minimalistycznym wyglądzie wykonane z metalu, drewna, tworzyw sztucznych. Wykonane są w systemie modułowym z możliwością dostosowania wielkości regału do Waszych potrzeb.

 

Regał

Regał- ścianka drewniana i metalowa w systemie modułowym. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

 

Regał

Regał- ścianka drewniana w systemie modułowym. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Regał

Regał-ścianka w systemie modułowym. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Regał

Regał-ścianka w systemie modułowym. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home.

Dostosowanie do stylu wnętrza

Wybierając regał-ściankę do swojego salonu nie zapomnijcie jednak o najważniejszym, aby styl regału dostosowany był do stylu Waszego wnętrza i harmonizował z pozostałymi meblami i wystrojem. Na zdjęciu poniżej biały regał ze szklanymi półkami idealnie wtapia się w  styl i kolorystykę wystroju i w rezultacie stanowi jedną wspólną całość.

Regał

Regał-ścianka dzieląca przestrzeń salonu. Źródło: homebook.pl

Z kolei na zdjęciu poniżej drewniany, elegancki regał w formie dwóch słupków, dobrze komponuje się ze słonecznym, jasnym wnętrzem w minimalistycznym stylu. Co godne uwagi, urozmaica również to monochromatyczne wnętrze.

Regał

Regał- ścianka działowa dzieląca przestrzeń. Źródło: homebook.pl

Oryginalny design

Oprócz funkcji dzielenia przestrzeni na strefy oraz możliwości umieszczania różnych przedmiotów, książek czy dekoracji, taki regał- ścianka może stanowić imponujący element dekoracyjny salonu i mieć oryginalny design. Wymaga to jednak zaprojektowania regału w taki sposób, aby był nietuzinkowy i spójny w każdym detalu z całością wnętrza. Na zdjęciu poniżej regał- ścianka w tym dużym salonie oprócz funkcjonalności, jest również piękną dekoracją tego wnętrza. Powiem nawet więcej, dzięki oryginalności projektu jest niemalże intrygującym dziełem sztuki.

regał

Regał- ścianka dzieląca przestrzeń salonu. Źródło: homebook.pl

Josephine